Strona 3 z 512345

  Data: w Pią Cze 03, 2005 18:18
Dzięki za informację, mam tylko wątliwości, jest to lek homeopatyczny a one nie lubią kontaktu z jedzeniem. Kiedyś jak używałam róznych leków homeopatycznych to zasadą było nie przyjmowanie jedzenia 0,5h przed i po przyjmowaniu specyfiku. Proszę o podzielenie się efektami leczenia.
Sekcja: Konie · Odpowiedzi: 241 · Odsłon 14155

· 

  Data: So paź 01 2005, 09:28
MICHAL
daj mu wapno - w aptece kupisz sanosvit, dwa razy dziennie po lyzeczce - na kaszelek mozesz mu kupic drosetux -taki lek homeopatyczny, duzo pic, do nosa masz majerankowa - ale pod nosek, czysc mu nosek czesto, jakby byla temp. to mozesz podac ibufen.

gdyby bylo zle to po rpostu wez go do lekarza, on najlepiej Ci powie
Sekcja: Forum ogólne · Odpowiedzi: 63121 · Odsłon 921147

  Data: Pon Sty 30, 2006 02:42
Z grzybica mam problem juz od wielu lat . Podaje link na forum o candydozie , gdzie stosowane sa najprzerozniejsze specyfiki .
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=30155

Ja natomiast ostatnio wzielam ANRY . Lek homeopatyczny . Moim zdaniem ostatnia deska ratunku
http://www.onkolink-anry.pl/

Zycze milej lektury
Sekcja: Dieta niskowęglowodanowa. · Odpowiedzi: 20 · Odsłon 13445

  Data: w Czw Sie 10, 2006 21:28
Zacznijmy od końca. Czym jest szczepienie? Jest to podanie zdrowemu organizmowi żywemu drobnoustrojów chorobotwórczych zabitych lub osłabionych, na które odporność chcemy uzyskać. Wynika z tego, że serwujemy organizmowi dawkę czynnika powodującego chorobę, by dać mu szansę wytworzenia przeciwciał (substancji białkowych wytwarzanych w limfocytach B i plazmocytach, które są zdolne do swoistego łączenia się z antygenem ) i komórek pamięci. Idąc dalej tym tropem dochodzimy do wniosku, że PODOBNYM (np antygeny wirusa influenzy A-equi 1 (H9N9) w połączeniu z podtypem A-equi 2 (H3N8) stosowane w szczepionkach ) zwalczamy PODOBNE (influenzę koni). Jedyna różnica, której mogłbyś spróbować się czepić to to, że cały czas mówiliśmy o leczeniu, a teraz mowa o zapobieganiu, jednak jeśli przeczytasz ulotkę osccillococinum (w nawiązaniu do artykułu), to dowiesz się, że może być stosowane również zapobiegawczo. A więc biorąc pod uwagę podstawową zasadę możemy stwierdzić, że szczepionki są homeopatami.
Co było do udowodnienia. (z matmy napewno byłeś dobry, następnym razem posłużę się skrótem (cbdu))
Koch czepiałby się chyba mniej niż Ty.

Mam wrażenie, że usiłujesz wykorzystać to, do czego przyznałam się już wcześniej-nie korzystam z internetu i komputera więcej, niż to konieczne i nie jestem w tym dobra. Ty natomiast świetnie się w tym czujesz, więc wysil się trochę i sam poszukaj. Przygotuj się do dyskusji. Ja musiałabym wszystko przepisywać mozolnie z książki lub zeszytu. A czy naprawdę dużo dało Ci wytłumaczenie, czym jest przeciwciało? Czy już odróżnisz je od antygenu? Czy dużo Ci da, jeśli powiem, że lek homeopatyczny, mówiąc obrazowo, jest adjuwantem bez antygenu? Ze homeopaty pobudzają produkcję IgD, co powoduje znacznie szybszą odpowiedź immunologiczną organizmu? Przecież nie mogę robić Ci tu streszczenia kilku godzin wykładów! Bardzo mnie ucieszy, jeśli wkleisz, jak to masz w zwyczaju, jakiś dobry artykuł przedstawiający w miarę zrozumiale mechanizmy immunologiczne. Jestem przekonana, że wielu forumowiczów też będzie Ci wdzięcznych. Wtedy pytania, które zadałam powyżej dadzą Ci odpowiedź na Twoje.
Przepraszam, ale Twoje pytanie sugeruje, że Ty nie zauważasz różnicy między wirusem a bakterią. Czy dobrze to zrozumiałam? Naprawdę mam tłumaczyć?
Sekcja: Towarzyskie · Odpowiedzi: 29 · Odsłon 2358

  Data: 2008-11-28, 09:35
Dziurawe jelita...
Ja patrząc na swoje wyniki kału (+++) zapewne takie mam...:(
Od wczoraj stosuję się do zalecanej diety,ale przydalby się jeszcze jakis dobry lek homeopatyczny i w dalszym leczeniu zapewne probiotyk (AC-Zymes ), i pewnie inne pomocne rzeczy...
Najgorsze jest to,że obawiam się,iż Julia równiez moze mieć przerost candidy,ale póki co zrobię jej najpierw badania.
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 546 · Odsłon 27727

  Data: 2009-03-06, 12:56
Maksia już nie ma z nami.... Zaczęłam pisać wczoraj, ale nie potrafiłam skończyć.
Opiszę krótko, bo można wyciągnąć wnioski dla innych.
O14,00 poszlismy do weterynarza sprawdzić zęby trzonowe, bo Maks przestał przeżuwać pokarm podawany strzykawką. Oglądanie z przyrządem naturalnie, niby dokładne. Diagnoza: przerost trzonowców, jutro przycięcie pod narkozą. Juz nie wyobrażałam sobie żeby Maks narkozę przeżył. Wieczorem mieliśmy przyjść jeszcze raz do prowadzącego Maksa od początku (weterynarze zmieniają sie nieregularnie), żeby podał mu znowu kroplówke i obiecany lek homeopatyczny na wątrobę.
Maks po tej pierwszej wizycie wyraźnie zaczął słabnąć, leżał na kolanach i popiskiwał. Ok 18-tej byliśmy z powrotem w lecznicy, żeby mu jakos pomóc. Nasz wet zbadał mu ponownie pyszczek: Trzonowce w porządku! Pokarm zalegał w przełyku, po oczyszczeniu okazało się, że cały przełyk jest w ropniach, sluzówka cała gnijąca!
A my byliśmy codziennie dwa razy w lecznicy, zastrzyki, kroplówki i ostatnio dokarmianie na siłę, wpychanie pokarmu do ropiejacego gardła. Tego najbardziej nie możemy sobie darować. W poniedziałek sprawdzono mu przecież i zęby i gardło!
Maks był silnym, żywym i bardzo kontaktowym prosiaczkiem. Przeżył niecałe 4 lata. Sprawiał nam tyle radości! A nasza pomoc dla niego była tak niewiele warta....
Po tej diagnozie podjęliśmy decyzję o uśpieniu Maksa....
Chciałabym, żeby jego cierpienie posłużyło innym za wskazówkę w przypadku choroby.
Głównie chodzi mi o dokarmianie świnek na siłę. W chorobie Mini, leczonej u innego weterynarza, karmienie dodatkowe było sporadyczne, chociaż ona też nic nie jadła i nie piła. Tak nam radził weterynarz: nie spieszyć się z dokarmianiem. Mini wciąż miewa problemy z trawieniem, ale radzimy sobie jakoś zmieniając dietę i podając pastę Provita.

Dziękuję wszystkim za rady, kciuki i podtrzymywanie na duchu.
Pozdrawiam wszystkie prosiaczki i ich opiekunów. Trzymajcie się ZDROWO!!!
Sekcja: Problemy, choroby... · Odpowiedzi: 27 · Odsłon 592

  Data: Cz kwi 21 2005, 17:37
CYTAT
Wycinam frgm z którejś ze stron
Sposób produkcji leków homeopatycznych pokazuje, że nie mają one nic wspólnego ani z ziołolecznictwem, ani ze szczepionkami. Leki te są wprawdzie wyciągami z różnych naturalnych substancji, jednak na skutek wielokrotnego rozcieńczania ”środek leczący” praktycznie znika z roztworu. Lek homeopatyczny to właściwie sam ”rozpuszczalnik” (woda, alkohol), który dzięki potrząsaniu ”zapamiętuje” informację o rozcieńczonej substancji. Jeśli homeopatia nie jest potwierdzona przez naukę, to dlaczego leczenie tą metodą stosują lekarze i farmaceuci? Trudno w tym miejscu o wyczerpującą odpowiedź na to pytanie.
Czy homeopatia może przynieść negatywne skutki w sferze duchowej? Opinie na ten temat są podzielone. Niektórzy kierownicy duchowi, i nie tylko, wskazują na tego typu niebezpieczeństwo i dlatego stanowczo przestrzegają przed homeopatią. Inni nie dostrzegają powiązania między zażywaniem leków a siłami nadprzyrodzonymi.
W samych założeniach homeopatii tkwi odwołanie się do tajemniczych sił czy energii pozamaterialnych. Hahnemann był przekonany o istnieniu siły żywotnej (vis vitalis). Siła ta - jak pisze - jest niematerialna, niewidzialna, podobna duchowej, ożywiająca materialny organizm. Nadto wierzył on, że możliwe jest kierowanie tą siłą za pomocą leków homeopatycznych. Zadaniem leku jest pobudzanie tej siły (energii?) do zwalczania choroby. Homeopatia nie wpływa więc bezpośrednio, fizycznie na organizm człowieka, ale oddziałuje na bliżej nieokreśloną siłę życiową. Na podobnych założeniach opiera się magia. Jedną z form magicznych działań jest wykorzystanie obiektów materialnych (także leków) do wpływania na nadnaturalne moce. Podobieństwo między zasadami homeopatii a sposobem działań magicznych daje do myślenia.
Autor książki ”Homeopatia” stwierdza, że ”nie należy stosować specyfików związanych z homeopatią w kontekście związanych z nią niejasności. W przyszłości, jeśli homeopatia oczyści się, zostając dziedziną nauki, to stanowisko może się zmienić”.


http://lupa.chwz.pl/Zagadnienia/Drewnia ... Homeopatia
http://www.katolik.pl/druk.php?id=721&s ... r=&rodzaj=
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index. ... &Itemid=51
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IC ... a_ico.html
http://www.wiara.pl/tematcaly.php?idenart=1100694708
Sekcja: Małopolskie · Odpowiedzi: 31785 · Odsłon 680240

  Data: 2009-01-29, 11:13
Ania W., jedna dziewczyna poleca na krtan lek homeopatyczny Spongia Tosta 9,
Ponadto warto aby dziecko dużo piło,miało nawilzone powietrze w pokoju w którym spi

Szybkiego powrotu do zdrowia zyczę

tutaj może znajdziesz jakies wskazówki co do leczenia synka

http://wegedzieciak.pl/vi...der=asc&start=0
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 10 · Odsłon 538

  Data: 2009-04-20, 12:36
Wczoraj byłam przez moment w ogrodzie i widziałam jak moje dwie żaby nadymają się i rechocą. Najpierw jedna zaczęła, potem druga jakby jej odpowiadając - nie bały się mnie! Robiły takie śmieszne baloniki z boku główek.
A Maciek lepiej - ból ustąpił, on mówi ze dietę trzyma - myślę że generalnie pomógł mu ten lek homeopatyczny, bo przecież nic innego nie brał. Resztę załatwia mu dieta - mam nadzieje że nie zacznie znowu jeść byle czego.
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 507 · Odsłon 22909

  Data: Wt mar 01 2005, 18:23
Yetta ja domowych sposobow na zwalczanie chorob specjlanie nie znam, ale pare moich kolezanek chwali sobie lek homeopatyczny Oscylococinum - chyba tak to nalezy napisac.

Syloli GRATUACJE DLA SYNKA!!! Czyzby to efekt metod zaklinaczki?
Sekcja: Forum ogólne · Odpowiedzi: 5189 · Odsłon 85826

  Data: w Śro Maj 24, 2006 11:47
homeopatia-leczenie podobnego podobnym-to juz wiecie. Artykuł musiał taki powstać(to co przesłał wrotek) bo homeopatia jest ogromna konkurencja dla klasycznego leczenia...
wiesz kto-działanie antybiotyku jest proste jak działanie cepa na zawiasach wiec lek homeopatyczny moze mieć działanie w efekcie bakteriobójcze czy bakteriostatyczne-nie mozna porównywac tych specyfików bo to zupełnie inna bajka...
Sekcja: Towarzyskie · Odpowiedzi: 29 · Odsłon 2358

  Data: 2008-08-01, 18:19
CYTAT
Lily, ten pierwszy link się nie otwiera.
CYTAT
A ten drugi to jest jakiś lek homeopatyczny? Ciekawe czy można w ciąży stosować, bo nic nie pisze?
homeopatyczny, ale nie wiem nic o ciąży... zasadniczo większość środków homeo jest dozwolona w ciąży, jednak to już chyba lekarz musiałby zdecydować, czy wolno czy nie
Sekcja: Ciąża i poród · Odpowiedzi: 46 · Odsłon 2866

  Data: Pią Maj 14, 2004 23:34
CYTAT

Jeżeli zjada się codziennie powyzej 80 g wegli, stosujac przy tym
proporcje
Kwasniewskiego B:T, to nie jest to zywienie optymalne. Z takiego
podejscia
można nabawic się tylko problemow z watroba i trzustka (organizm
magazynuje
wtedy tluszcz jako zapas a nie glowne paliwo-stad Pana przyrost na
wadze). No
i wtedy można „rozpowiadac” dookoła, ze zywienie optymalne
jest
do bani „bo mi zaszkodzilo”. Jak się dobrze poczyta
opracowania
lekarzy optymalnych i Kwasa, to można się dowiedziec, ze ZO nie leczy
grzybicy przewodu pokarmowego i pasozytow. Ograniczajac wegle do minimum
czyni się szkode nie pasozytom, a sobie, gdyz te zawsze się wyzywia w
pierwszej kolejnosci. Jeśli pojdzie Pan do lekarza optymalnego po
antidotum
na grzyby to dostanie Pan antybiotyki azolowe, których skutecznosc
leczenia
grzybic wewnetrznych jest bliska zeru, nie wspominajac o toksycznym
degeneracyjnym dzialaniu na zoladek watrobe i inne organy (proszę
poczytac o
tym w materialach medycznych, niekoniecznie dostepnych w necie).
Caly czas goraco polecam dobrego zielarza. Jeśli sa to tylko grzyby (w co
osobiscie watpie) to calkiem skuteczne w polaczeniu z zielskiem sa diety
praktycznie bezweglowe (szczegoly ponizej). Jeśli zas sa to lamblie, to
do
czasu wybicia można stosowac calkiem rozsadny „model
anglosaski”
odzywiania, zapewniajacy ilosc wegli wystarczajaca do przezycia pacjenta
oraz
sporo bialka, gdyz podstawowym pokarmem lamblii wbrew pozorom nie sa
wegle a
bialka. Zycze zdrowia i powodzenia.

http://www.biblelife.org/bowel.htm

slawekojutro bede mial lek homeopatyczny na lamblie i zaczynam kuracje
co do wegli to mysle ze chyba powinienem je ograniczyc do 60-70g a bialko
ok 80g - ide w dobrym kierunku?

--
Pozdr Piotr
Sekcja: Dieta niskowęglowodanowa. · Odpowiedzi: 11 · Odsłon 941

  Data: Pt paź 21 2005, 17:49
No ide zaraz do łóżeczka, ja kaszlu nie mam tylko z nosa leci i też biore ten lek homeopatyczny tylko taki na nieżyt nosa, on sie nazywa coryzalia to są tabletki do ssania
Miłego wieczoru zaglądne jutro
Sekcja: Dolnośląskie · Odpowiedzi: 688 · Odsłon 36365

  Data: 5 listopada 2005, o 11:50
Ewa, to masz juz wielkoluda Dobrze , ze wszystko w porzadku. A gdybyś (odpukac:) złapała wirusa grypopodobnego to polecam PARAGRIPPE. Lek homeopatyczny. Pomógł mi bardzo szybko a nigdy nie wierzyłam w tego typu lekarstwa.
Sekcja: Dzieciaczki · Odpowiedzi: 3 · Odsłon 213

  Data: Pon Mar 23, 2009 16:17
Agnieszka2211, ja sie wepchałam do lekarza , lista była juz zamknięta, weszłam, powiedziałam ze jestem w ciąży i sie okropnie czuję...
Na katar biorę euphorbium jest to lek homeopatyczny - bezpieczne.
Sekcja: Archiwum · Odpowiedzi: 246 · Odsłon 3187

  Data: Pon Mar 02, 2009 12:09
Agnieszka2211, alcia to lek homeopatyczny i poleciła mi go ginka , nie stosuje go czesto jedynie jak juz jest powaznie

usg nt 1,4
zrobił mi tez usg nerek okazało sie ze na jednej mam piasek a na drugiej kamyki . Gin troche mi strachu napedził bo nie widzi u malenstwa kosci nosowej , mam nadzieje ze za 2 tyg. juz bedzie ona widoczna

Agnieszka2211, a gdzie ten wasz wateczek
Sekcja: Ciężarówkowy świat · Odpowiedzi: 260 · Odsłon 5296

  Data: 2008-10-28, 11:02
Mam problem i szarpię sie od kilku dni. Lekarz leczący Pawełka kazał mu dać lek homeopatyczny o nazwie Pseudomonas 10 M. Pawełek dostaje leki w postaci granulek. Dzwoniłam w ileś miejsc i okazało sie że tego leku w Polsce jeszcze nie produkują. Podobno łatwo go kupić za granicą w Niemczech, Austrii czy Anglii, gdzie zresztą leki homeopatyczne są bez recepty. Potrzebuję dwóch buteleczek a postać leku to granulki czyli kuleczki. Niestety nie znam nikogo za granicą kto mógłby podejść do apteki.
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 507 · Odsłon 22909

  Data: Sro 01 Kwi, 2009
W przypadku dziecka raczej trudno uznać, że lek homeopatyczny zadziała jak placebo.
Jeśli natomiast leki te, jak dowodzi pan Tekieli wcale nie działają, to skąd wzięła się zmiana nastroju u
dziecka?

Niewielu pacjentów wie, co to jest homeopatia, ale również niewielu lekarzy tak naprawde rozumie,
o co w tym wszystkim chodzi.
Żeby zrozumieć homeopatię, trzeba odejść od dualistycznej logiki Arystotelesa, którą najczęściej się
posługujemy ( "coś" może być albo tylko czarne, albo tylko białe. Jeśli "coś"jest białe, to nie może
być jednocześnie czarne itp.).
Oprócz logiki Arystotelesa nie tylko w medycynie funkcjonują jeszcze inne logiki, m. in. filozofie
paradoksalne, czy filozofia Dalekiego Wschodu opierająca się m. in. na logice paradoksu.
Żeby zrozumieć homeopatię trzeba odejść od logiki Arystotelesa i przyjąć zasadę trojakich
elementów ("logika przeciwieństw"):
- zasada identyczności
-zasada przeciwieństwa
- zasada włączenia trzeciego elementu

Oznacza to, że człowiek może być chory i zdrowy jednocześnie.
Jeśli się tego nie rozumie, trudno jest zrozumieć homeopatię.
Działanie tym samym lekiem homeopatycznym u pacjentów z tym samym objawem chorobowym
u jednego z pacjentów spowoduje natychmiastową poprawę i trwałe ustąpienie dolegliwości, u drugiego
gwałtowne pogorszenie, po którym dopiero może nastąpić poprawa, a u innego wogóle nie będzie reakcji.

Przećwiczyłam ostatnio powyższe na moim chorym kocie, któremu weterynarz zastosował zastrzyk z
homeopatycznym lekiem i stan kota po tym zastrzyku zdecydowanie się pogorszył na okres ok.
dwóch dni.

Przeciwnicy homeopatii zwyczajowo "zapominają" wspomnieć o opublikowanych w prestiżowych
czasopismach medycznych ( m.in.. Lancet) wynikach badań naukowych przeprowadzonych zgodnie z
zasadami sztuki potwierdzających działanie leków homeopatycznych w rozcieńczeniu powyżej liczby
Avogadro ( np. w odniesieniu do leku Pollens).
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 1 · Odsłon 178

  Data: w Śro Maj 10, 2006 10:27
jest taki lek homeopatyczny, thuja (30C się sprawdza), który podaje się przy szczepieniach, żeby pomóc organizmowi (końskiemu, psiemu, kociemu, ludzkiemu....) lepiej znieść szczepionkę. ja zawsze tak robię.
Sekcja: Konie · Odpowiedzi: 17 · Odsłon 734

  Data: 17-01-2009
CYTAT
przepisał mi lek homeopatyczny
- to nie jest lek homeopatyczny to probiotyk, którego działania na NZJ jeszcze nie potwierdzono, a na IBS tak.
Natomiast homeopatia to wielkie oszustwo, o czym już na forum było.
Sekcja: Leki niezwiązane bezpośrednio z NZJ · Odpowiedzi: 19 · Odsłon 1643

  Data: Pon Mar 30, 2009 20:18
CYTAT
. W razie czego Viburcol mam, więc znowu pójdzie w ruch.
CYTAT
tym bardziej że to lek homeopatyczny
czyli efekt placebo....no ale wiara czyni cuda
Sekcja: Archiwum · Odpowiedzi: 437 · Odsłon 2695

  Data: 22 lutego 2005, o 12:42
mnie pediatra poleciła lek homeopatyczny Rexorubia. Oczywiście dla mnie!! nie dla dziecka. Ale ja teżeszcze karmię
Sekcja: Dzieciaczki · Odpowiedzi: 15 · Odsłon 1290

  Data: Wt lis 04, 2008 8:40 pm
"Lek homeopatyczny nie działa ilością zawartych w nim substancji chemicznych, tylko swoją siłą energetyczną"
Sekcja: O wszystkim i o niczym · Odpowiedzi: 55 · Odsłon 2093

  Data: Sro 29 Gru, 2004 20:41
O własnie polece Ci lek homeopatyczny... jest świetny zawsze go biore kiedy jestem chora to ANGIN-HEL mozesz go kupic bez recepty ...
Sekcja: Między nami chłopakami... · Odpowiedzi: 23 · Odsłon 5338

  Data: w Śro Sty 18, 2006 12:18
traumel to lek homeopatyczny - czy to wogóle działa..??
Sekcja: Konie · Odpowiedzi: 15 · Odsłon 821

  Data: w Czw Sie 25, 2005 7:10
jakis lek homeopatyczny.... eh.... przejde sie dzisiaj do weta moze on cos bedzie wiedzial
Sekcja: Konie · Odpowiedzi: 2 · Odsłon 294

  Data: 2008-08-01, 18:15
Lily, ten pierwszy link się nie otwiera.

A ten drugi to jest jakiś lek homeopatyczny? Ciekawe czy można w ciąży stosować, bo nic nie pisze?
Sekcja: Ciąża i poród · Odpowiedzi: 46 · Odsłon 2866

  Data: 2008-11-09, 12:07
jak czuje ze mi sie przeziebienie szykuje to łykam Oscciloccocinum , lek homeopatyczny, jedyny co mnie stawia szybko na nogi.i do tego rutinoscorbin.
Sekcja: Obecne samopoczucie · Odpowiedzi: 55 · Odsłon 2431

  Data: 22-03-2007, 00:51
właśnie ciężki temat ta cała homeopatia...
sama z doświadczenia wiem, ze na moją chrypkę najlepszy jest właśnie lek homeopatyczny i to po nim najszybciej mi ona przechodzi...
Dziwne to
Sekcja: Nauka · Odpowiedzi: 259 · Odsłon 24454

  Data: 2009-01-17, 16:01
CYTAT
THUJA BOIRON OCCIDENTALIS 30 CH
to jest lek homeopatyczny także pomóc to on tak średnio może
Sekcja: Zdrowie · Odpowiedzi: 7 · Odsłon 920

  Data: 27 gru 2008, 19:52
CYTAT
Mój Borys utykał na przednią łape, po prześwietleniu weterynarz podejrzewał raka kości, lecz na nasze szczęście pomylił sie w diagnozie, pies chodzil w gipsie a potem przyjmował ENCORTON. Lek pomógł mu i narosl na łapie widoczna na prześwietleniu wchłonęła sie. Polecam ten lek w tego typu urazach.


CYTAT
no niestety musisz się liczyć z tym że te kuracje wyczyszczą Ci kieszeń... mój dostawał 2 serie zastrzyków (ok 15 zastrzyków razem ; 1 zastrzyk od 10 do 25 zł:/ musieli sprowadzać preparat z Niemiec) tabletki (wybrał 2 opakowania ; niecałe 40zł pudełko) + jakieś prześwietlena, bardania... ehh... z tymi łapami było problemów:/ tylko ze w przypadku mojego to były stawy... ale koszta leczenia mogą być podobne


CYTAT
ChciaBam zapytac czym rozni sie arthroflex od aRTHROSCAN czy dziaBanie jest takie samo??


CYTAT
Tak substancją czynną jest glikozamina w ARTHROSCANIE i arthroflexie wartości substancji czynnych odpowiednio - glukozamina 300mg, chondroityna 20mg, metylosulfonylometan 200mg, tylko sa w innych postaciach tabletki i płyn ... szczerze mówiac sa na rynku preparaty z dużo większa dawką glukozaminy i ja te polecam ... (takze tańsze...)
http://www.unipharm.pl/cons_chemicals_A_Complex.html 30 kapsułek 30 zł dla przykładu i podziwiam Twoje lenistwo, bo szczerze wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: preparaty z glukozamina i wyskakuje Ci tona ....
Polecam także lek o nazwie traumeel S: http://eapteka.krakow.pl/os/catalog/pro ... ts_id/1295 kiedy pies jest w złym stanie trzeba próbowac wszystkiego ...
I zagadka czy ktoś z Was wie coś o preparacie (zastrzyki) Bonharen


CYTAT
arthroflex i arthroscan posiadają oprócz glukozaminy i chondroityny także wyciag z harpagophytum procumbens, MSM, mangan i witaminę C jeżeli znajdziesz ludzki preparat o tym składzie a tańszy to twoje szczęście. Aha w przypadku jakis działań nieporządanych po użyciu ludzkiego prparatu choć w zasadzie nie powinno ich być, nie mozesz mieć do nikogo pretensji bo te leki nie są testowane na psach.


CYTAT
Polecam także lek o nazwie traumeel S: http://eapteka.krakow.pl/os/catalog/pro ... ts_id/1295

szukaBam ale nie znalazlam ! Jaka jest zawartosc tabletek w jednym opakowaniu!!??

A to najwazniejsze by byla preparat z glukozamina??


CYTAT
traumeel S-zawartość sloiczka 50 tabletek. To tabletki dla ludzi-podjęzykowe. My naszemu je rozdrabniamy, mieszamy z oliwą i wcieramy w dziąsła(lepiej się wchłaniają). Lek homeopatyczny-100% dobrych ziółek.

W zależności od urazu, waro mieszać traumeel z np. zeel S, discus compositum. Jest też możliwa kuracja iniekcje+tabletki. Stosuje się ją też czasem u koni z urazami kończyn-podobno skutkuje.

Jednak jeśli chodzi o traumeel-w/g mnie to tylko dodatek do kuracji-równie ważne jest: dobra dieta, arthroflex(lub podobne), w urazach stawów hyalgam lub hyaluron.

Patrilla-jak możesz zarzuc preparatem o składzie arthroflexu i takiej śmiesznej cenie jak 30 zł. bo wiesz, chętnie jak coś, zamienimy nasze leki, na taki tańszy i lepszy...
Sekcja: Weterynaria/Veterinary medicine · Odpowiedzi: 14 · Odsłon 76

  Data: 2008-07-23, 20:55
topcia, to jest lek homeopatyczny, czyli jakiś nośnik, reszta składników w takich ilościach, że w zasadzie do pominięcia. Więc na pewno nie zaszkodzi.
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 29 · Odsłon 1429

  Data: Pią Sty 04, 2008 8:35 pm
no wiem tylko teraz slysze ze biedak znow sie budzi przez kaszel
a ten aflubin to taki lek homeopatyczny taka ochronka przed wirusami
Sekcja: Czy jestem w ciąży? · Odpowiedzi: 159 · Odsłon 9847

  Data: 2009-01-02, 15:16
Po 30 dniach przerwa na ok. 6 tyg. Co do kropli R - to jak każdy lek homeopatyczny. Może pomóc. Nie mam jakiegoś specjalnego zdania na ich temat.
Sekcja: Pediatra · Odpowiedzi: 326 · Odsłon 12919

  Data: 2008-11-07, 20:29
Leki homeopatyczne nie zawierają związków chemicznych, pierwiastków czy minerałów choć mają ich nazwy. Lek homeopatyczny o nazwie ferrum nie zawiera żelaza.
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 23 · Odsłon 832

  Data: Pon Wrz 06, 2004 9:19 pm
Nie będę zakładała nowego tematu, po prostu w tym napisze o innych moich chorych ogonkach.
Rozwój guza Fruzi zatrzymał się na wielkości "średniej śliwki", mała troche schudła ale nie za mocno, nie jest wychudzona. Biega, jest wesoła, je łapczywie, tylko trochę więcej od innych wypoczywa.
Z Afrodytka jest różnie, raz jest bardzo żywotna, innym razem dużo śpi. Jest jednak ogromny problem, bo mała rozdrapuje ranki jakie powstały po podawaniu enrofloxacyny. Rozdrapuje je tak mocno, że boję się, iż w końcu wykrwawi się na śmierć. Smarowanie propolisem, riwanolem nie pomaga. Zdesperowana zakleiłam jej tylną łapkę plasterkiem z opatrunkiem. Miała go na łapce 2 dni, spowodowało to, ze już prawie tydzień nie rozdrapuje ran. Ale rany, które sobie zrobiła są duże i teraz trudno się goją
Jeszcze Afrodytka całkowicie nie wyzdrowiała a zaczął się ponowny problem z Mikusiem. Jak wiecie mam go od Oliwii. Mikuś trafił do mnie przy okazji wyjazdu Oliwii w lipcu, miał nastroszona sierśc i bardzo silny wyciek porfiryny oraz przy oddychaniu "chodziły" mu boczki. Krótko po tym, jak go dostałam pojechałam z nim do weta i okazało się, że ma przewlekłe zapalenie oskrzeli. Mój wet początkowo nie bardzo chciał się zająć leczeniem, bo stwierdził, że niewiele może mu pomóc. Kiedy jednak zapalenie to zaczęło sie pogłębiac i przechodzić w zapalnie płuc zaczął go leczyć. Podano mu enrofloksacynę ale po drugim zastrzyku dostał silnego uczulenie i to nie tylko objawów skórych ale spuchły mu tylne łapki. Wet zmienił lek na jedną z odmian tetracykliny, dodał też steryd, bo obawiał się niewydolności krążeniowej. Po tetracyklinie widać było znaczna poprawę. Maluch przeszedł całą kurację. Pozostało mu troche mocniejsze oddychanie, ale poza tym nie było słychac żadnych zmian w płucach. Po powrocie Oliwii wrócił do niej a po tygodniu znowu przyjechał do mnie. Nic nie wskazywało żeby było źle. Co prawda jadł niewiele ale odkad u mnie był z tym miałam największy problem. W piątek zauważyłam, że przy oddychaniu znowu silnie "chodzą" mu boczki, osłuchałam go, nie było słychac żadnych szmerów. W niedzielę zobaczyłam, że pysio ma lekko spuchnięte. Gdy go jednak dotykałam, nie piszczał, nie wyrywał sie, nie drapał tez ani uszka ani okolic.
Dzisiaj rano pojechaliśmy do weta. Mikus miał jeszcze mocniej opuchniete pysio oraz lekko spuchnięte tylne łapki. Wet obejrzał go, ponieważ zasugerowałam, że niewiele je twardego zajrzał do pysia, żeby zobaczyc ząbki i ślusówke. Ząbki są w normie, nie powinny mu przeszkadzać. Śluzówka bez zmian, nie jest wyczuwalny żaden ropniak. Niestety osłuchowo stwierdził niewydolność serca. Ponieważ Mikuś znowu ma mocniejszy wyciek porfiryny wet zadecydował, żeby podawac mu tetracykline w kropelkach oraz wyciąg z kaktusa na polepszenie pracy serca (lek homeopatyczny). Jeśli w ciągu 3 dni nie będzie poprawy czeka nas kolejna wizyta u weta i szukanie innych leków. Jeśli będzie poprawa, za tydzień kontrola. Bardzo sie martwię o Mikusia, niewydolność krążenia to najgorsze co może być po przebytym zapaleniu płuc :cry:
Wiem, że przy niewydolnosci krążeniowej puchną i sinieją łapki, pierwszy raz jednak spotykam się z tym aby puchły okolice pysia. Jeśłi ktoś spotkał się z takim przypadkiem proszę o napisanie jakie były rokowania. Będę o Mikusia walczyła do końca ale chce być przygotowana. :cry
Sekcja: Nasi pupile · Odpowiedzi: 506 · Odsłon 11978

  Data: Cz lis 06, 2008 7:12 pm
ja stosuję jeden lek homeopatyczny działanie to ma mieć uspokajające. na mnie działa, pewnie efekt placebo. wg skladu to same trucizny
Sekcja: O wszystkim i o niczym · Odpowiedzi: 55 · Odsłon 2093

  Data: Sob Wrz 08, 2007 5:27 pm
a co myślicie o oscillococinum, czy wpływa jakoś na tabletki, łapie mnie przeziębienie i wzięłam dziś i tak sie zaczynam zastanawiać jaki może mieć wpływ na tabsy, niby lek homeopatyczny ale....
Sekcja: Antykoncepcja hormonalna · Odpowiedzi: 1978 · Odsłon 223414

  Data: 2008-10-06, 09:21
To lek homeopatyczny. Więc przedawkowanie nie grozi. Podaje się tak, jak lekarz polecił.
Firmy Boiron zbytnio nie uznaję, ale jak lekarz ma z nią pozytywne doświadczenie, to należy spróbować.
Sekcja: Pediatra · Odpowiedzi: 4 · Odsłon 466

  Data: 2006-08-28, 14:35
A ten lek homeopatyczny jak się nazywał?
Sekcja: Sprawdzone porady · Odpowiedzi: 254 · Odsłon 24772

  Data: 2006-08-11, 11:07
To nie jest maść. Tylko takie kuleczki pod język. To jest lek homeopatyczny, ja jestem dosc sceptycznie do nich nastawiona, ale ten akurat dziala. I nie jest na recepte.
Sekcja: Sprawdzone porady · Odpowiedzi: 202 · Odsłon 28441

  Data: 16 marca 2005, o 14:22
Krobka, viburcol jest bez recepty, i całkowicie bezpieczny. Nie ma żadnych przeciwskazań, bo to lek homeopatyczny. Kosztuje ok. 20 zł za 12 czopków.
Aha, zawsze dobrze go mieć pod ręką
Sekcja: Nasze sprawy · Odpowiedzi: 5 · Odsłon 565

  Data: 2009-03-21, 23:32
CYTAT
Babeczka, własnie kręgosłup był powodem dla którego zrzucilam kilogramy, z kregoslupa wlaneło w kolana... i to ostro, ledwo chodzilam.. teraz biegam .... gdybym tego nie zrobila wylabym z bólu i byłoby tak jak u ciebie, zero ruchu - bo ból
kupa leków -bo ból
żadnego ruchu w żadną strone tylko uzaleznienie od lekow

postawilam na rehabilitacje ale nie oczekiwalam od lekarzy rozwiazania problemów, sama szukalam, diety, cwiczenia, masaze, naprawde walczylam... dziala.. lubie sama decydowac co dla mnie jest dobre, szczerze mowiac nigdy nie wierzylam lekarzom, bo zauwazylam, ze czesto dzialaja rutynowo i bez sensu, szukam alternatywnych sposobow pomagania sobie, naprawde ALTERNATYWNYCH i chyba lubie decydowac o sobie, szalenie mnie wkurza sytuacja w ktorej jestem nieporadna, przedmiotowa i uzalezniona


zajrzałam tu jakoś i wypisz wymaluj moje bóle i odczucia - nie znosze ograniczeń
nie mam nadwagi, jesten dośc sprawna fizycznie, ale jakoś dopadła mnie seria: najpierw star kontuzja kolana, potem przykurcze pod kolanami, szyja i drugi bark (lewy lecze od kilku lat, tez pokontuzyjny). Jeden ortopeda, nietrafiona rehabilitacja, teraz drugi ortopeda, który przepisał mi takie leki, że powinnam po nich połozyc sie do szpitala cięzko chora na żoładek, głowę i serce, szlag

i zamierzam leczyc się niekonwencjonalnie i naturalnie (może to własnie powinno byc konwencjonalnie

jesli kogos zainteresuje to znalazłam coś ciekawego (brzoza zaraz wypuści listki

Specyfiki naturalne
ocet jabłkowy( osobiscie robiony z obierek jabłkowych- nie kupny).Czyści krew, odtruwa, usuwa złogi w nerkach co bardzo istotne w chorobach reumatycznych( nie mogą go używać osoby z nadkwasotą i chorobą wrzodową)- pic 3x w tygodniu 2 łyżki octu w szklance wody
liście brzozy(teraz piękna, młoda) - napar z 10-12 liści( 2x dziennie po szklance)
Do worka bawełnianego narwac liście brzozy włożyc nogi, lub ręce do kolan, lub łokci - "moczyć" na sucho.Liście powinny otaczac chorą kończynę na grubosć 1cm z każdej strony.Kończyna będzie sie silnie pocić.Kiedy liście będa mokre od potu , wymienic na nowe(2 x dziennie).Po kilku zabiegach - ulga
gałązki brzozy pod prześcieradło
Nalewka na pączkach brzozowych, lub maść na paczkach brzozowych wcierana w chory staw
Jałowiec- żucie kilku sztuk jagód dziennie( pojedyńczo)
Kapusta - liście umyte,nerwy liścia lekko rozwałkowane przyłożyć na zbolały staw, owinąć folią i ściereczką na parę godzin a nawet na noc (rozgrzewająco, przeciwbólowo) 1 raz dziennie
kąpiele w słomie owsianej
olej dziurawcowy, nalewka dziurawcowa do nacierań
amol do okładów
nalewka bursztynowa do nacierań
nalewka kasztanowa ( z kwiatów kasztana) do nacierań
36 kasztanów w tapczanie , w okolicach telewizora TYLKO NA OKRES 0,5 ROKU -PO TYM CZASIE KASZTANY STAJĄ SIE SZKODLIWE - WYRZUCIĆ
"kapiele suche" w gorczycy ( wkłada sie obie kończyny do wiaderka z gorczycą - jesli dolegliwości od pasa w górę-ręce, jeśli od pasa w dół nogi, trzyma ok 10 minut 2x dziennie)
inne" jad pszczeli(apiterapia),chłostanie stawów pokrzywą, picie naparu z korzenia pokrzywy i inne zestawy dostepne w sklepach zielarskich, lek homeopatyczny w granulkach pn. rhus-dagomed.
To takie specyfiki dostepne dla każdego za małe pieniądze, albo wcale, ale stosowane systematycznie w tych przewlekłych dolegliwosciach pomagają czasem zaskakująco lepiej niż drogi lek
Sekcja: Inne tematy · Odpowiedzi: 69 · Odsłon 2224

  Data: Wto Paź 10, 2006 5:12 pm
CYTAT
skoro lek homeopatyczny to nie wplywa na dzialanie tabletek.


aaa to dziekuje slicznie....:)dobrze wiedziec
Sekcja: Zadaj pytanie naszemu ekspertowi · Odpowiedzi: 4 · Odsłon 463

  Data: Wto Paź 10, 2006 5:01 pm
skoro lek homeopatyczny to nie wplywa na dzialanie tabletek.
Sekcja: Zadaj pytanie naszemu ekspertowi · Odpowiedzi: 4 · Odsłon 463

  Data: Sob 08 Kwi, 2006
Czytałam gdzieś,że na pleśniawki skuteczny jest jakiś lek homeopatyczny.Niestety,nazwy Ci nie podam ale myśle,że w kazdej tego typu aptece cos Ci doradzą.
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 86 · Odsłon 12131

  Data: 2008-11-19, 11:21
Jedynym skutkiem ubocznym tych leków jest to, że ma się mniej pieniędzy...
Np. aspiryna kosztuje ok 5 zł a lek homeopatyczny na przeziębienie ok 20zł
Poza tym ja nie wierzę, że to działa
Sekcja: Zdrowie · Odpowiedzi: 13 · Odsłon 1300

  Data: Sro 18 Paź, 2006
CYTAT
lek musi być dobrze dobrany do choroby


mnie sie wydaje(ale może to jedna ze szkół) że "leku" nie dobiera się do choroby, tylko do pacjenta, po specjalnym, długim i dokładnym wywiadzie, w którym lekarz określa "typ". Tak to przynajmniej wyglada u nas. Do tego ewentualnie coś wspomagającego na konkretna rzecz.

Szczerze mówiąc nie stosowałam preparatów boirona, bo zawsze były dla mnie za drogie.Oprócz przygody z oscillo w domu jeszcze. Więc nie moge się na ten temat wypowiadać. Używalismy tylko syrop, chyba drosetux i pomagał, ponoć też jest homeopatyczny.
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 41 · Odsłon 2963

  Data: Pon Lip 04, 2005 12:52 am
Olga, ale ona właśnie ze dwa tygodnie temu zrobiła sobie głodówkę nawet trzydniową, po niej "piersi" jakby trochę zmalały, ale potem szybko znowu spuchły Kurcze, ona i tak wygląda jak kostucha po tym chorowaniu, ciężko mi się przekonać do głodzenia, a jeszcze wetka powiedziała że ma morfologię jakby była niedożywiona. Mogę jej nie dać jeść przez dwa dni, tylko czy to pomoże? Pytałam ją o ten altacet w żelu i ona uważa, że jak jest już mleko to on nic nie da! A czy są jakieś skuteczne leki nie powodujące skutków ubocznych (tzn. chodzi o to żeby nie spaprać jej gorzej skóry)? Bo na "zielonym" forum spotkałam lek który nazywa się "hormeel" jakiś homeopatyczny podobno. Tylko nie wiadomo narazie czy skuteczny... Znacie taki?? Ja się poprostu denerwuję, żeby jej się jakaś ropa w tych "piersiach" nie zrobiła, bo wyglądają jakby miały trzasnąć.
Sekcja: NASZE MOLOSY · Odpowiedzi: 167 · Odsłon 7100

  Data: Sro 18 Paź, 2006
CYTAT
sous_sol, nie wiem szczerze mówiąc, czy ten lek jest aż tak rozcieńczony Może tylko te"prawdziwe" homeopatyczne leki są rozcieńczone aż tak? Np. syropy homeopatyczne to nie sama pamietająca woda Mi jakoś nie pomagało, jak kiedyś brałam.


Bo z homeopatią jest tak, że lek musi być dobrze dobrany do choroby i tylko wtedy pomoże. A co do rozcieńczenia to każdy homeopatyczny jest tak rozcienczony, bo na tym to polega.
Ja w homeopatię uwierzyłam jak pomogło Jaśmince - kilkumiesięcznej wtedy - przy ostrym stanie alergicznym, bolach brzuszka itd. Sama też sie leczę przy infekcjach i czasem udaje mi się zdusić chorobę w zarodku. W listopadowym "Mamo to ja" jest w części '100 pytań do specjalistów' o homeopatii - kilka stron poswięcone tej metodzie.
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 41 · Odsłon 2963

  Data: Sob 11:13, 22 Wrz 2007
Ibolya środki Bacha nie są specyfikami chemicznymi sensu stricto więc nie mogą, moim zdaniem, zaszkodzić. Tak samo działałby lek homeopatyczny ale dobrany indywidualnie czyli tzw konstytucjonalny. To juz wyższa szkoła jazdy i trudnośc duża taki lek dobrać.
Zuza zachowuje sie podobnie do mojej Keri. Ona też ze stada wzięta w wieku 4,5 mieś. i wielki wyplosz była. ONki i samochody to był wieeelki strach. W domu niczego nie zauważyłam, raczej ulicy sie bała. Codzienne chodzenie i oswajanie z psami dało rezultaty...po 2 latach! I tak nie wiem, czy jakby nagle gaźnik huknął przy nas to Keri by smyczy nie wyprężyła.
W domu to trzeba dwóch osób..jedna sie bawi z psem, a druga gdzieś w innym pokoju włącza "strachy" Powolutku...to trwa miesiącami...
Sekcja: Wychowanie i szkolenie · Odpowiedzi: 15 · Odsłon 450

  Data: Pon Paź 08, 2007 3:01 pm
CYTAT
Kasia&Oleg, maz kupil ten lek homeopatyczny ale raz ze nie wie jak go dawkowac bo sie nie zapytal w aptece, dwa ze kupil go w kulkach a Matylda ma 8 miesiecy i nie bardzo wiem jak jej to podac, daj znac jak go podawac i w jakich dawkach, bardzo prosze, Matylda ma diete bezmleczna a buzia sie luszczy i jest czerwona nadal, cos mi sie zdaje ze poprostu to trzeba bedzie przeczekac

Moj Oleg nie mial tak ostrych objawow, wiec nie wiem czy Sulfur15ch Mati pomoze.
Dawka w naszym przypadku byla 10 granulek raz w tygodniu (my dawalismy w niedziele), i ja rozpuszczalam w minimalnej ilosci wody - najpierw w specjalnej mini buteleczce ze smoczkiem (zakupionej w smyku w w-wie), potem w kieliszku. Jak wszystkie leki homeo podawac w odstepie min 30 min od posilkow

Powodzenia!
Sekcja: choroby u dzieci, wypadki... · Odpowiedzi: 328 · Odsłon 15249

  Data: Pią 21:27, 31 Sie 2007
Alfiki Ucalowania dla Kardusi od nas też...myśle o niej

Fuka Wet est dobry, ten sam, u ktorego Magnitudo operowala Tami.
Mysmy tylko rozmawiali na bazie zdjęcia, o które poprosilismy przy okazji narkozy do sterylki. On tylko podał swoja diagnoze na dziś i forme leczenia.
Ja widziałam to zdjęcie i wielkich nadziei na zmianę tego stanu sobie nie robię Obecnie mniej kuleje...wiadomo, po operacji ma ruch ograniczony do smyczy... Teraz potraktujemy ja p/zapalnie i wspomagająco Artroflexem i rimadylem najprawdopodobniej, a przy okazji pojada do Wrocka.

W związku z tym poszukuję kogoś, kto przywiózłby mi z Niemiec lek homeopatyczny o nazwie Vermiculite D6....niestety w Polsce nie zarejestrowany stąd nie wolno aptekom go ściagać Doktor Wolff dosc dobrze o nim pisze, a zaszkodzić, nie zaszkodzi.
Sekcja: Kawiarenka · Odpowiedzi: 37666 · Odsłon 501750

  Data: Tue Jul 01, 2008 7:38 pm
co do infekcji pochwy to ginekolog przepisuje mi globulki i lecze infekcje ale ona wraca.Wielokrotnie mówiłam i poprzedniemu lekarzowi i obecnemu al oni bagatelizuja sprawe ze przy endo tak po prostu jest ze odorność obniżona i ze trzeba leczyć globulkami.Doustne prepararty też już brałam ale też nic nie daja.A na te zapalenie pęcherza miałam robione badanie ogólne moczu i posiew w moczu ale lekarz twierdzi że wszytsko jest w normie.Więc skąd te zapalenia?A ten lek homeopatyczny z pewnością wypróbuję.Dziękuję za radę
Sekcja: WASZE HISTORIE · Odpowiedzi: 6 · Odsłon 1206

  Data: 2008-05-18, 15:29
Z pogotowiem tez róznie bywa, bo czasem podadza dziecku nie to co trzeba. A leki farmaceutyczne też daja skutki uboczne. Ja wzywam lekarza, zeby mi dokładnie dziecko przebadał, ale jego recepty na farmaceutyczne leki wywalam do kosza. Jesli dziecko dobrze znosi goraczke i choroba przebiega prawidłowo to warto poczekac az dziecko przechoruje normalnie oczywiście cały czas sprawdzajac objawy i monitorując przebieg choroby. Ja po prostu w razie choroby dokładnie opisuję ją dr Bross i wszystko jest pod kontrolą tej naszej lekarki. W razie czego mówi jaki lek podać( homeopatyczny, zioła czy cos innego).
Sekcja: Zdrowie dziecka · Odpowiedzi: 14 · Odsłon 631

  Data: Wto Lip 19, 2005 2:03 pm
CYTAT
to czeski lek, nierejestrowany w Polsce, odpowiednim bayerowskiego Hyonate
CYTAT
Małgocha gdybyś nie dostała tamtego to proponuje kupić DISCUS COMPOZITUM firmy Heel.
To homeopatyczny lek więc nie zaszkodzi.Mój Bonuś pewnego dnia okulał na przednią łapke i dostał całą serje.Efekt był już po drugim zastrzyku
Wskazania-Stymulacja mechanizmow obronnych ustroju w : osteochondrozie i schorzeniach stawów (zapalenie stawow,choroby zwyrodnieniowe stawów)
Myśle,że warto spróbować
CYTAT
Discus najlepiej podawać w iniekcji łączonej z Coenzym Comp., Zeel i Traumeel S.
Sekcja: NASZE MOLOSY · Odpowiedzi: 12 · Odsłon 1008

  Data: 2009-02-25, 11:22
Nie mam takich doświadczeń (uff). Jedyny czas, kiedy mój mały ryczał niewiadomo czemu był wtedy, kiedy go bolał brzuszek, choc nie było to ewidentne (po fakcie jedynie się domyślam, że tak było). Wówczas jednak lekarka sądziła, że to są jakieś właśnie fochy, nakręcanie się i zmęczenie dziecka, i poleciła nam Nervoheel firmy Heel - lek złożony homeopatyczny na takie właśnie stany pobudzeń. Lek całkowicie bezpieczny, firma Heel sprawdzona, u nas świetnie działa. Polecam więc Nervoheel jak nie dla dzieci, to dla biednych mam. Trzymajcie sie!
Sekcja: Wiek niemowlęcy · Odpowiedzi: 48 · Odsłon 1543

  Data: Nie 23:21, 10 Lut 2008
Ali, jesli masz w domu to daj Derylowi Traumeel...lek homeopatyczny na zranienia i wszelkie urazy. Jest dostepny we wszystkich chyba aptekach, w tabletkach. Pokruszyć drewniana łyzką i do dziuba rozsmarowac na ipod językiem. To slodkie więc psy lubią. Weterynarze maja to w injekcji i bardzo często stosują. Niestety, lek stal sie glosny ...cena poszła w góre...ok 30 zł chyba kosztuje ale tych tabletek jest tam sporo.
Albo przemyc rane nalewka z arniki, rozkruszyc traumeel i posypac w okolicy zranionej. Naprawde dziala szybko, rany sie nie slimaczą.
Sekcja: Spotkania · Odpowiedzi: 1774 · Odsłon 20379

  Data: Wto 15:19, 14 Paź 2008
Goranik śpieszę pomóc...w takich chwilach działa świetnie lek homeopatyczny Ignatia Własnie dzwoniłam do koleżanki, ktora sie homeopatią od lat zajmuje, i ktora tez niedawno była w Twojej sytuacji...zaleciła jak najwyższa potencję, czyli C1000 2 kuleczki pod język...można przy duzym nasileniu emocji powtorzyc na drugi i trzeci dzień. Nie działa ogłupiająco, usypiająco...powoduje tajue jakby uspokojenie, że człowiek może zacząć mysleć o utraconej psinie i to czlowieka nie rozwala psychicznie. Ja ten lek wzięłam po utracie nagłej Keri...tak to odczułam.
Gorankowi i Bistusi można podac C30...mniejsza potencję, jednorazowo.
W Gdyni jest dobrze zaopatrzona apteka leków homeopatycznych, koleżanka z niej kiedys korzystała, nie pamieta, na jakiej ulicy?, może google znajdzie
Czyli...dla Ciebie [b]Ignatia C 1000 (no, lub C200), a dla piesów C30
Sekcja: Kawiarenka · Odpowiedzi: 5808 · Odsłon 88590

  Data: 2007-08-21 15:03:43
CYTAT
Użytkownik "Mariusz" napisał w wiadomości

Orientujesz sie moze ile nocy z rzedu mozna podawac ten lek??

To lek homeopatyczny. Teoretycznie mozna podawac dluższy czas. Ulotka nic na
ten temat nie mowi. Jednak w naszym przypadku działanie nie jest jakoś
wyraźnie widoczne, ale znam osoby które bardzo go chwalą.

Pzdr
Magda (z ząbkującym synkiem)


dzieki, moze dzisiaj sprobujemy

Pozdr
M.
Sekcja: pl.soc.dzieci · Odpowiedzi: 38 · Odsłon 968

  Data: Sob 8:54, 15 Kwi 2006
Proponuję opisywać w tym temacie objawy chorób waszych psiaków prawidlowo zdiagnozowanych i wyleczonych przez Weterynarzy......
W opisie proszę napisać objawy, diagnozę oraz zalecone leczenie podajac zapisane lekarstwa. Oczywiscie czas kuracji tez jest ważny.......mysle że pozwoli to na porównanie metod leczenia i pozwpli nam zdobywać doswiadczenie....... Sama kiedyś wyleczylam Zuma z z grzybicy napletka korzystając z porad innej osoby której Wet zastosował mało znany a bardzo skuteczny lek homeopatyczny .

Oczywiście namiary na tak skutecznego Weterynarza mile widziane......
Sekcja: Weterynaria · Odpowiedzi: 18 · Odsłon 450

  Data: 2006-09-28 19:07:48
Karmie od dwóch miesiecy. Od kilku dni nie mam pokarmu w jednej
piersi. Dzisiaj uzywalam laktatora przez 10 min i nie poleciala ani
jedna kropelka mleka. Co robic, abym miala pokarm i dlaczego tak sie
stalo? . W drugiej piersi jest OK, chociaz mleka nie tak duzo jak do
tej pory). Prosze o rade

Przystawiaj jak najczesciej do piersi malego.
Jest tez lek homeopatyczny:
1. Ricinus Communis 5 CH- stosój 1 raz dziennie 6 granulek, a dodatkowo jak
nie pomoze to
2. Lac Caninum 5 CH- 7 granulek raz dziennie.
Mi pomoglo.No i pelen luz.Zero stresu.Poczatki sa zawsze ciezkie.
Annacor
Sekcja: pl.soc.dzieci · Odpowiedzi: 2 · Odsłon 83

  Data: 2005-10-20 22:15:06
Witamy

Mamy półpaśca w domu! Nosicielem jest żona która karmi 4 miesięczne dziecko!
Dzisiaj ok.11 żona na brzuchu pod prawą piersią stwierdziła grudkowo-plamistą
wysypkę, krostki. Internista przepisał silny lek antywirusowy który eliminuje
karmienie piersią (odstawka na 6-7 dni), pediatra zaproponował lek
homeopatyczny przy którym można karmić ale jednak o słabszym działaniu.
Powiedziano nam, że najprawdopodobniej w ciągu 2-3 tygodni mała będzie miała
wiatrówkę - co nas bardzo martwi. Nurtuje nas pytanie czy nasza Julka jest na
100% zarażona - pediatra mówiła, że raczej na pewno tak.

Pozdrawiamy
MJGZ

--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/
Sekcja: pl.soc.dzieci · Odpowiedzi: 4 · Odsłon 293

  Data: Sob 13:16, 24 Sty 2009
zach,equitana już opisała historię Tamizy, która ciągnęła się ponad rok, a skończyła skomplikowaną operacją (wycięcie dzikiego mięsa z pomiędzy opuszek i usunięcie zgromadzonej ropy). Antybiotyki są OK bo to się babrze i jest ropa, ale coś z tą ropą trzeba zrobić bo przy tym stanie nie znajdzie ujścia w łapie. Najpierw stosowałam MYRISTCA SEBIFERA D3 lek homeopatyczny, który jest na oczyszczanie ran (sprowadziłam z Niemiec bo u nas nie ma, jak będziesz chciała to ci prześlę), ale najbardziej polecam zastrzyki z jadu tarantuli, teraz już dostępne w Polsce (ja musiałam też z Niemiec ściągać). Póki nie robi się mu dzikie mięso jest szansa, że to wystarczy. Jad tarantuli ściąga ropę i nawet jak ona nie wypłynie czy nie zresorbuje się to po nacięciu można ją łatwo usunąć. Skontaktuj się z jakimś wetem, który stosował tarantulę, kiedyś była dostępna w Polsce potem wycofana teraz znowu wpisana w rejestr leków.
trzymam kciuki za Hugusia
Sekcja: Kawiarenka · Odpowiedzi: 5808 · Odsłon 88590

  Data: 2005-05-11 19:47:20
CYTAT
Dobry laryngolog, nie zaczynajacy od wycinania, ale od leczenia.
Już jestem zapisana do innego lekarza, tak dla konfrontacji :-)
CYTAT
Na przykladzie mojej corki wiem, ze sie daje zmniejszyc 3migdal.
Proponuje zrobic mlodemu wymazy z gardla na bakterie, chlamydie i grzyby.
Moze cos sie wyjasni. Moze sprobuj tez ten lek homeopatyczny.
Miał robione wymazy wczesniej, z okazji infekcji, i wychodziło zawsze czysto

:-/

Zasugeruję lekarce ten Lymphomyosot, zobaczymy co powie.
Tak ogólnie to przeszłam na leczenie Pawła homeopatyczne, bo miałam już dośc
ciągłych katarów. Ale w prztpadku tego niedosłychu homeopatka wysłała mnie
do laryngologa. Jak już będe miała potwierdzoną diagnozę, że to przez
migdał - zapewne wróce do niej z tą informacją - zobaczymy co poradzi.

Dzieki za pomoc.

Justyna i Paweł
Sekcja: pl.soc.dzieci.starsze · Odpowiedzi: 16 · Odsłon 7260

  Data: Wto 11 Lip, 2006
CYTAT
i choroby bez tych różnych chemicznych leków wycofywały się szybciej, a powikłań nie było

Jest to całkowicie zrozumiałe. Medycyna akademicka leczy wiele chorób jedynie objawowo, co daje doraźną ulgę, ale potem częstsze nawroty i powikłania. Skuteczniejsze jest zwalczenie choroby siłami organizmu. Uważam, że homeopatia prowadzi do tego samego, ponieważ preparaty, które zaleca, nie mają żadnych właściwości leczniczych. To tak, jakbyś leczyła się pijąc codziennie szklankę wody z kranu, albo zjadając kilka ziarenek cukru. Natomiast rzeczą, która mnie oburza, jest sprzedawanie wody z kranu i cukru za ciężkie pieniądze jako lekarstw. Przemysł homeopatyczny to rewelacyjna maszynka do robienia kasy. Szkoda, że oparta na oszukiwaniu ludzi.
Sekcja: O profilaktyce i leczeniu · Odpowiedzi: 77 · Odsłon 8556

  Data: Sob Wrz 24, 2005 9:31
Nie ma naukowych dowodów na skuteczność homeopatii. Podawane przez Pawła "dowody" to nie sa dowody, tylko subiektywne obserwacje - zastosował "lek homeopatyczny" i pomogło. To nie dowód. Może choroba sama się wyleczyła, organizm sam sobie poradził? Może matka zajęła sie bardziej chorym niemowalkiem i to mu pomogło? A może pomógl efekt placebo?

Nigdzie jeszcze nie przeczytałem naukowego dowodu skuteczności homeopatii, takiego, jaki się wymaga dla "tradycyjnych" leków (podwójnie zerowa próba). A dlaczego są "leki homeopatyczne" dopuszczone? Bo stężenie substancji jakichkolwiek w tej wodzie w butelce jest praktycznie równe zero - wg wyliczeń poniżej 1 (słownie: JEDNEJ) cząsteczki na butelkę leku. Tak działa efekt wielokrotnych rozcieńczeń.
Sekcja: W kręgu New Age · Odpowiedzi: 79 · Odsłon 22610

  Data: 28 czerwca 2005, o 14:35
CYTAT
no i stało sie Daria ma znowu katar ma go od soboty kupiłam ten homeopatyczny lek i psikam Jej 3 razy dziennie katar w sobote był wodnisty a juz od niedzielijest gęsty nie chce wychodzić gruszką zaczyna sporadycznie kaszleć podaje wapno jutro do lekarza, bo już sie boję
jak tam Lusia dziś?


dzisiaj już lepiej ,ale byłam u lekarza ,bo ma cały czas zapchany nosek.Przeprasza za wyrażenie ,ale ma gile strasznie kleiste,gumowate ,i jak jej odciągam Fridą(na sam widok fridy,Lusia dostaje szału )to one się ciągną i ciągną i nie chcą wyjść .
A dowiedziałam się ,że kaszle dlatego ,bo jest gadułą i dużo gaworzy,piszy i krzyczy i ma dlatego lekko zaczerwienione gardełko
Ajj... nasze biedne dzieciaczki .
Wszystkim chorym ,a w szczególności Darii życzymy dużo zdrówka
Sekcja: Dzieciaczki · Odpowiedzi: 21 · Odsłon 4256

  Data: Pią 8:29, 20 Cze 2008
Jak Kasia była mniejsza to wezwałam lekarza bo miała kaszelek.Lekarka zapisała mi jakiś syrop,mąż od razu pojechał i go kupił, dałam go Kasi a dopiero parę dni temu wyczytałam że on jest homeopatyczny.

Jestem zła,że lekarka mnie o tym nie poinformowała,a tak szczerze wam powiem że i tak nie działał.

A z tymi lekami i ich działaniem to jest kwestia "głowy". Tak sądzę po swoim przykładzie i mojego znieczulenia do porodu. Lekarz założył mi cewnik od kręgosłupa i coś mi podał a mnie całkowicie przestało boleć - zupełnie nic. Potem podał mi jeszcze jeden lek i zapytałam co to było wcześniej i usłyszałam że WODA
Sekcja: Strefa gadania o wszystkim i niczym · Odpowiedzi: 89 · Odsłon 1764

  Data: 28 czerwca 2005, o 15:06
no i stało się Dawid chory Tomek już ma kaszel i katar Daria dziś w nocy dała koncert na 2 godziny rano obudziła sie z katarem tak sobie myślę co robić? co robicie jak zobaczycie katar u dziecka? biegniecie od razu do lekarza? czy leczycie na własną rękę? nasze dzieci już są duże czy coś się zmieniło?
zamierzam podawać Jej wapno i ten homeopatyczny lek do nosa o którym pisała jedna z Was i potem zobaczę co będzie dalej rano katar był mega gęsty co chwilę Daria psika oby sie nic z tego nie rozwinęło mam dość szpitali!! mojej lekarki nie ma jeszcze i jest gdzie indziej ta co mi wysłała kiedyś dziecko na szpital
Dawid bierze antybiotyk i już Mu lepiej
Tomka narazie leczę sama najgorsza jest Daria
Sekcja: Dzieciaczki · Odpowiedzi: 21 · Odsłon 4256

  Data: 06-01-2007
Ponad rok temu moje dziecko mialo ten sam problem. Na tym forum wypowiadała się lawenda, pisząc o ferrum phosphoricum.
Od tego casu systematycznie kupuje ten lek ( homeopatyczny) i, o diwo, dziecko ma lepsze wyniki. nie jest to jakis powalajacow wyoki wynik poziomu żelaza ale oscyluje wokól dolnej normy. A trzeba dodać, ze moje dzieko jest konsekwentnie wegetariańskie- nie jada mięsa w zadnej postaci, rzadko daje się namówić na ryby, jajka jada w postaci lanego ciasta...

Nie twierdzę, że ta postać zelaza jest najlepsza ale chyba jednak troche pomaga. I nie ma mowy o biegunkach, ktore wystepowały po wszystkich innych postaciach żelaza.
Sekcja: Suplementy · Odpowiedzi: 19 · Odsłon 1798

  Data: Sro Wrz 21, 2005 10:00
CYTAT
Zbliża sie zima, a wraz z nią przeziębienia. Jest taki lek homeopatyczny "Oscillococillum". Gdy zaczynają się pierwsze objawy (nie później!) lek jest skuteczny. Wypróbowałem to sam i na całej rodzinie
Jest jeszcze drugi specyfik "Angin - Hell". Też skuteczny - trzeba tylko używać go w ciągu pierwszych 2 godz co 15 min 1 tabletkę, a potem jeszcze 2x po 1 tabletce. Następne dni 3x po 1 tabl.(w ulotce o tym nie piszą !)
Homeopatia to nie tylko wiara, choć przypisywanie jej nadmiernych "mocy" też jest błędem.


Jak sobie tłumaczysz to, że w Twojej rodzinie to działa, a na szerokiej próbie statystycznie jest nieskuteczne? Skoro to nie tylko wiara to pewnie sobie to próbujesz wyjaśnić...
Sekcja: Zdrowie · Odpowiedzi: 22 · Odsłon 3033

  Data: Wto Wrz 20, 2005 21:06
Zbliża sie zima, a wraz z nią przeziębienia. Jest taki lek homeopatyczny "Oscillococillum". Gdy zaczynają się pierwsze objawy (nie później!) lek jest skuteczny. Wypróbowałem to sam i na całej rodzinie
Jest jeszcze drugi specyfik "Angin - Hell". Też skuteczny - trzeba tylko używać go w ciągu pierwszych 2 godz co 15 min 1 tabletkę, a potem jeszcze 2x po 1 tabletce. Następne dni 3x po 1 tabl.(w ulotce o tym nie piszą !)
Homeopatia to nie tylko wiara, choć przypisywanie jej nadmiernych "mocy" też jest błędem.
Sekcja: Zdrowie · Odpowiedzi: 22 · Odsłon 3033

  Data: Wto Sty 25, 2005 17:36
CYTAT
Traumel to lek homeopatyczny,czyli pozbawiony działania.Wymaga dużej wiary w tego typu preparaty.Czego życzę wszystkim stosującym takie leki,a wtedy powinien pomóc .


W zime 2002r jak zawsze mialem klopoty z achillesami (kiedys za malolata mialem zapalenie sciegna i nie wyleczylem tego do konca) stosowalem rozne masci, voltaren, fastum, reparil, arcalen... kumpel z kadry wioslarzy, olimpijczyk z Sydney i Atlanty polecil mi Traumeel S (brzmi to jak reklama), ale od tego czasu stosuje tylko ta masc i zawsze mi ona pomaga, wiec cos w tym musi byc...
Sekcja: Trening · Odpowiedzi: 30484 · Odsłon 969270

  Data: Pią Kwi 10, 2009 7:18
hej,goraczka wydaje sie zbyt wysoka,trzeba wykluczyc mozliwosc przyplatania sie jakiegos innego wirusa,wizyta u pediatry wskazana, ponadto na zbicie goraczki mozesz podac czopek,z herbatek malinowa lekko cieplawa by nie podrazniac dziaseł wiecej, zastosowac mozesz lek homeopatyczny Viburcol N . male strzeszczenie :
WSKAZANIA

Lek stosowany jest u niemowląt i małych dzieci w stanach niepokoju przebiegających zarówno z gorączką, jak i bez gorączki. Preparat jest pomocny w przypadku bolesnego ząbkowania, kolek niemowlęcych, odczynów poszczepiennych, a także infekcji. Łagodzi rozdrażnienie i przywraca spokojny sen.

DAWKOWANIE

Doodbytniczo. W ostrych stanach włożyć 1 czopek do odbytu kilka razy dziennie. Po uzyskaniu poprawy 1 czopek 2-3 razy dziennie. U niemowląt od 1 dnia życia do 6 miesięcy maksymalnie 1 czopek 2 razy dziennie.

jednak jak podkreslam wizyta u pediatry rozwiaze wszystkie inne watpliwosci:)
Sekcja: BOBAS · Odpowiedzi: 11 · Odsłon 414

  Data: 2009-02-04, 00:04
Fajna dyskusja
Leki homeopatyczne... Homeopatia to, jak dla mnie jeden z większych zabobonów, jakie zdołały opanować ludzi, a co ciekawe nawet niektórych lekarzy, ale jest ich niewielu na szczęście. Najciekawsze jest to, że wogóle nazywają się lekami. Stężenie arszeniku proporcjonalne do stężenia aktywnej substancji w "leku" homeopatycznym jest takie, że można pić homeopatyczny syrop arszenikowy do końca życia będąc w doskonałej kondycji Moim zdaniem homeopatia ma jeden cel. Powodowanie napływu ogromnych funduszy do firm zajmujących się sprzedażą wody po cenach kilkutysiąckrotnie większych niż w sklepie spożywczym. Czy przyszło komuś kiedyś do głowy, że lobby farmaceutyczne zrobi wszystko, by wyszarpać z chorego ostatni grosz?
Najlepsze jest to, że dwa leki o tym samym składzie i właściwościach, a innych nazwach mają ceny w proporcji 1 do 180? Jeszcze ciekawsze jest to, że ten droższy lek sprzedawany jest częściej...
Sekcja: Zdrowie · Odpowiedzi: 39 · Odsłon 454

  Data: 2009-01-23, 17:59
CYTAT
Troche Wam zazdroszcze dziewczyny, ze tak szybko i ze naturalnie.Nie to, zebym byla złą mam, bo mialam CC, ale jednak blizna zostaje na brzuchu i na duszy troszke tez...
CYTAT
Kiepsko się czuje mam zatkany nos, gardło boli, cały czas leżę. Biorę witaminę C, na gardło Tantum Verde, do nosa spray Euphorbium - homeopatyczny lek, który można stosować w ciąży, do tego herbatka z cytryną, a wieczorem mam zamiar zrobić sobie tosty z dużą ilością czosnku.


ja tez biore te krople do nosa do tego syrop Stodal - homeopatyczny i pije herbatke z cytryna, i mleko z masłem i czosnkiem - teraz czuje sie lepiej tylko męczy mnie ten kaszel.....
Sekcja: Od zapłodnienia do rozwiązania · Odpowiedzi: 1496 · Odsłon 26248

  Data: Czw Sie 02, 2007 17:38
Ja nigdy nie miałem problemu z piętą, ale mi ostatnio na kolano bardzo pomogła kapusta

Bierzesz dwa liście kapusty (ponoć najlepsze są te najbardziej zielone) opłukujesz wodą, wycierasz i rozbijasz tłuczkiem (chyba tak nazywa się to do rozbijania kotletów ) albo rozwałkowujesz i przykładasz na bolące miejsce i owijasz bandażem (ja zakładałem na noc). Trochę ta kapucha śmierdzi ale czego się nie robi dla zdrowia

albo dobry też jest Traumeel S tabletki pod język- lek homeopatyczny, praktycznie na wszystkie sportowe kontuzję..

a sam jestem ciekawy jak działa maść z borowiny i czy jest skuteczna- może ktoś stosuje?
Sekcja: Zdrowie · Odpowiedzi: 4 · Odsłon 518

  Data: Śro Lis 10, 2004 9:51 pm
Z doświadczenia - szczurki własne i znajomych
Niedowład starczy (spowodowany najczęściej uciskiem kręgu na nerw)
Niedowład z powodu martwicy mięśnia (nieprawidłowe wkłucie w mięsień, podany niewłaściwy lek)
Niedowład spowodowany mikrowylewem (nóżki najczęściej odzyskują pełną sprawność, gdy szczur jest szybko i prawidłowo leczony)

Niedowład może wystąpić także w przypadku niewydolności krążenia (wówczas często też łapki są sine) - mogą pomóc leki na krążenie i nasercowe. Wypróbowane, które nie spowodowały kłopotów to Heel Cactus (homeopatyczny) i Notakehl (krople homeopatyczne, na bazie śladowych szczepów nieszkodliwej dla szczura Penicyliny)

W przypadku każdego paraliży należy wykonywać masaże, bo skurcze nierozruszanych mięśni bywają na prawdę bardzo bolesne. Codziennie należy poświęcić na masaż po kilkanaście minut a im częściej, tym lepiej. Jeśli nie pomoże na paraliż to na pewno zapobiegnie nieprzyjemnym skurczom.
Sekcja: Objawy i leczenie · Odpowiedzi: 84 · Odsłon 2614


Strona 3 z 512345